Már az idegeire megy a fülzúgás? Ne halogassa a megoldást! Egészségmagazin MA 06:07 A fülzúgás hátterében számos kiváltó ok állhat, de bizonyos tényezők fokozhatják a kialakulásának kockázatát.
Rejtett veszély: Hogyan befolyásolhatja a Lyme-kór a szívműködést? Egészségmagazin 2025.03.12 A Lyme-karditisz elsősorban az ingerületvezető rendszert támadja meg, ami szívritmuszavarokhoz vezethet, és életveszélyes állapotot is előidézhet.
Parlagfű, fekete üröm allergia? Ha most lép, könnyebb lehet a szezon Egészségmagazin 2025.03.12 Az allergológus arra figyelmeztetett, hogy az immunterápiához az előzetes vizsgálatokat akár már ezekben a hetekben érdemes beütemezni.
Shania Twain 20 évnyi megrendítő harca a Lyme-kórral Lyme borreliosis 2025.03.11 Félt, hogy leesik a színpadról, voltak a nagyon-nagyon rövid ájulásai, rendszeresen, percenként vagy 30 másodpercenként.
Belgyógyászt, neurológust, sebészt és szemész szakorvost keres az egri kórház Álláslehetőség Azonnali kezdéssel keresünk határozatlan időtartamra szóló, teljes munkaidőben történő foglalkoztatásra egészségügyi szolgálati jogviszonyban munkatársakat.
Ezekkel érdemes felkészülni egy családi kirándulásra Aktuális Egy jól összeállított úti patika és pár praktikus eszköz segítségével könnyen kezelhetjük az apróbb sérüléseket és kellemetlenségeket.
Orvosszakértő munkatársat keres a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Álláspályázat Orvosszakértői feladatellátásra keres munkatársat Kecskeméten, azonnali munkakezdéssel a megyei Kormányhivatal.
Donorvizsgáló orvost keres a debreceni Plazma Pont Állásajánlat Debreceni csapatunk támogatására keressük legújabb munkatársunkat teljes munkaidős donorvizsgáló orvos pozícióba.
A hemiplégiás migrén összetéveszthető a stroke-kal Egészségmagazin 2025.03.10 Mivel a tünetei nagyon hasonlítanak a stroke tüneteihez, nem érdemes megpróbálkoznunk magunkat diagnosztizálni, mindenképpen mentőt kell hívni!
The Quiet Epidemic - A Csendes Járvány Lyme borreliosis 2025.03.10 Ahelyett, hogy elismernék jelenlegi ismereteik korlátait, egyes kutatók további vizsgálatok nélkül azt állítják, hogy a krónikus Lyme-kór egyszerűen nem létezik.
Állandóan visszatérő szédülés? Ilyen okai lehetnek Egészségmagazin 2025.03.07 A szédülés egy általános fogalom arra az érzésre, amit nehezen lehet leírni, és ami alatt szinte mindenki mást ért.
Tippek a kullancsmentes tavaszhoz Lyme borreliosis 2025.03.06 Egyszerű óvintézkedésekkel megvédhetjük magunkat és családunkat, amikor a szabadban töltjük az időt.
A sejtterápiás kezelés három fő előnye vállfájdalom esetén Egészségmagazin 2025.03.06 Nincs jobb gyógyító, mint a saját testünk, ráadásul a természetes módon bekövetkező gyógyulás teljesen biztosan nem árthat.
Mellkasi fájdalomnál fontos vizsgálat a szívultrahang Egészségmagazin 2025.03.05 A nyugalmi szívultrahang fájdalmatlan vizsgálat, nem jár sem injekcióval, sem sugárterheléssel és semmiféle előkészületet nem igényel.
Futni mentem Egészségmagazin 2025.03.04 A hangsúly, mint mindig, a mértékletességen van a Dr. Rose Magánkórház életmódorvostan szakorvosa szerint.
Miért kell nagyon komolyan venni a hátfájást? Egészségmagazin 2025.03.04 Bizonyos esetekben ezért olyan képalkotó vizsgálatokra is szükség lehet, amelyekkel számos betegség fedezhető fel.
Közeledik a tavasz, évszakváltáskor gyakoribb a migrén? Egészségmagazin 2025.03.03 Ha már tudjuk, milyen időjárási faktor veszélyes a számunkra, igyekezzünk csökkenteni ezt a külső hatást.
A Lyme-kór hatásai az immunrendszerre 2. Lyme borreliosis 2025.03.03 A Borrelia burgdorferi számos módon képes módosítani és gyengíteni a szerzett immunitás rendszerét, ami megnehezíti a fertőzés leküzdését.
A Lyme-kór hatásai az immunrendszerre 1. Lyme borreliosis 2025.02.28 A kullancsok nyálában olyan fehérjék találhatók, amelyek célzottan befolyásolják a szervezet veleszületett immunválaszát.
Már nem biztos, hogy az esti edzés árt az alvásnak Egészségmagazin 2025.02.28 A közepesen intenzív testedzés egyáltalán nem zavarja meg az alvást, ha azt a lefekvési idő előtt 90 perccel fejezik be.
A 40-es, 50-es nőknek is gondolniuk kell a fogamzásgátlásra Egészségmagazin 2025.02.26 Bármennyire is szabálytalan már a menstruáció a negyvenes évek végén, az ötvenes években, nem jelenti azt, hogy egy nő ne eshetne teherbe.
Nem az orvosok kampányoltak az ellenzéknek, hanem fordítva MA 07:05 | merce.hu Az arra járók mentették meg egy idős nő életét Budapesten MA 07:02 | egészségkalauz.hu - OMSZ Facebook Aláírásokat gyűjtenek a nemátalakítást végző orvos szabadon bocsátásáért MA 06:58 | Index Évek óta most először volt több influenzás eset, mint covid-19-es MA 06:39 | Telex Fordulat a debreceni akkugyár perében MA 06:37 | Telex Megszólalt a MOK a jelentősen torzító rákstatisztikák ügyében MA 06:31 | hvg.hu Európában az elsők között vagyunk az egészségügy digitalizációjában MA 06:18 | portfolio.hu Több mint hatszázan lettek rosszul Nagykőrösön MA 06:15 | hvg.hu
„MÉG KÉR A NÉP…” 2025.03.08 | Egészségpolitika Szabaddá vált a szakrendelő választása 2025.03.11 | Egészségpolitika Gomba doktornő mindennap két rendelő között rohangál oda-vissza 2025.03.11 | Lapszemle Semmelweis Egyetem: Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók 2025.03.10 | Hírek 15 év után bezár a magyar vidék egyik első magánklinikája 2025.03.10 | Lapszemle Csaknem 88 ezren fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel 2025.03.10 | Hírek Húszezren halnak meg évente az egészségügy állapota miatt 2025.03.11 | Lapszemle Szétszedték a kommentelők Takács Pétert 2025.03.11 | Lapszemle Tüntető orvosok: Az egészségügy nem lehet politikai játszmák része 2025.03.10 | Lapszemle Shania Twain 20 évnyi megrendítő harca a Lyme-kórral 2025.03.11 | Lyme borreliosis
Ígéretesek a gombák az inzulinrezisztencia kezelésében Egészségmagazin 2025.02.25 gombákban található bioaktív anyagok javíthatják az inzulinérzékenységet és támogathatják az anyagcserét.
Miért veszélyes a kétoldali tüdőgyulladás? Egészségmagazin 2025.02.25 Magyarországon a teljes antibiotikum-fogyasztásnak mintegy a tizedét a tüdőgyulladások kezelésére használják fel.
Élelmiszer-érzékenység és kullancsfertőzés Lyme borreliosis 2025.02.25 Amikor bizonyos élelmiszerek központi idegrendszeri gyulladást váltanak ki gyermekeknél.
Nem az orvosok kampányoltak az ellenzéknek, hanem fordítva MA 07:05 | Lapszemle Az arra járók mentették meg egy idős nő életét Budapesten MA 07:02 | Lapszemle Aláírásokat gyűjtenek a nemátalakítást végző orvos szabadon bocsátásáért MA 06:58 | Lapszemle Évek óta most először volt több influenzás eset, mint covid-19-es MA 06:39 | Lapszemle Fordulat a debreceni akkugyár perében MA 06:37 | Lapszemle Megszólalt a MOK a jelentősen torzító rákstatisztikák ügyében MA 06:31 | Lapszemle Európában az elsők között vagyunk az egészségügy digitalizációjában MA 06:18 | Lapszemle Több mint hatszázan lettek rosszul Nagykőrösön MA 06:15 | Lapszemle Hivatalos: mindenki hibázott, megalapozott a panasz MA 06:06 | Lapszemle